Senzual Touch
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Senzual Touch

Come here and have indecent and senzual touch.Can feel the intense senzation.
 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ce creatura mitologica esti ?

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Mark
Admin
Admin
Mark


Numarul mesajelor : 263
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 31

Ce creatura mitologica esti ? Empty
MesajSubiect: Ce creatura mitologica esti ?   Ce creatura mitologica esti ? EmptySam Mai 23, 2009 9:40 pm

Ce creatura mitologica esti ? Rezultatul meu a fost: "Centaur

Popor legendar din Tesalia, jumătate oameni, jumătate animale, cu trup de cal şi bust de oameni. Comportarea lor la nunta lui Piritou, regele lapiţilor, la care au fost invitaţi, este un episod memorabil din mitologia greacă: ei au pus atunci stăpânire pe tânăra soţie şi pe ceilalţi invitaţi, şi au provocat astfel unele înfruntări pe viaţă şi pe moarte. Au fost învinşi însă de lapiţi, ajutaţi de Tezeu şi izgoniţi pentru totdeauna din Tesalia. (Lupta aceasta este cunoscută cu numele de centauromachie.) Au mai fost învinşi altă dată de Heracles. Sunt demne de a fi reţinute numele a doi centauri: Chiron şi Nexus. Centaurii întruchipează forţa umană şi animală, unită într-o singură creatură.
Ce creatura mitologica esti ? Centaur.jpg.rZd.80442" Al tau care este? Click aici si afla!
Sus In jos
https://senzual-touch.forumgratuit.ro
Yoko
Junior Member
Junior Member
Yoko


Numarul mesajelor : 153
Data de inscriere : 20/05/2009
Varsta : 31

Ce creatura mitologica esti ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce creatura mitologica esti ?   Ce creatura mitologica esti ? EmptySam Mai 23, 2009 9:50 pm

Ce creatura mitologica esti ? Rezultatul meu a fost: "Sirenel / Tritonii sunt niste creaturi care se pare ca au trait in marile din intreaga lume . Sirenel cantau ccantece frumoase pentru ca sa atraga marinarii ,apoi sa ii ....devoreze :rotfl:
Tritonii sunt varianta masculina a sirenelor.:dinti:
Ce creatura mitologica esti ? Img_triton" Al tau care este? Click aici si afla!
Sus In jos
Mikato Okimicki
Junior Member
Junior Member
Mikato Okimicki


Numarul mesajelor : 180
Data de inscriere : 20/05/2009
Varsta : 27
Localizare : Stiu si eu..In patul meu,admir pasarelele de pe tavan

Ce creatura mitologica esti ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce creatura mitologica esti ?   Ce creatura mitologica esti ? EmptySam Mai 23, 2009 10:12 pm

Ce creatura mitologica esti ? Rezultatul meu a fost: "Zeu
Ra este un zeu egiptean reprezentând o personificare a soarelui, fiind cel mai puternic din toþi zeii. Era venerat la Heliopolis (Cetatea Soarelui). Reprezentarea obiºnuitã era a unui om cu un cap de ºoim ºi cu un disc solar deasupra capului.
Ce creatura mitologica esti ? 150px-Sun_god_Ra.svg
" Al tau care este? Click aici si afla!
Sus In jos
Chou
Member
Member
Chou


Numarul mesajelor : 309
Data de inscriere : 15/05/2009
Varsta : 30
Localizare : in my only word with my anime boys:X

Ce creatura mitologica esti ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce creatura mitologica esti ?   Ce creatura mitologica esti ? EmptyDum Mai 24, 2009 12:11 am

Ce creatura mitologica esti ? Rezultatul meu a fost: "Sirenel / Tritonii sunt niste creaturi care se pare ca au trait in marile din intreaga lume . Sirenel cantau ccantece frumoase pentru ca sa atraga marinarii ,apoi sa ii ....devoreze :rotfl:
Tritonii sunt varianta masculina a sirenelor.:dinti:
Ce creatura mitologica esti ? Img_triton" Al tau care este? Click aici si afla!
Sus In jos
http://anime-sensation.4rumer.com
Yume
Advanced Member
Advanced Member
Yume


Numarul mesajelor : 606
Data de inscriere : 14/05/2009

Ce creatura mitologica esti ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce creatura mitologica esti ?   Ce creatura mitologica esti ? EmptyDum Mai 24, 2009 4:02 am

Centaur Popor legendar din Tesalia, jumătate oameni, jumătate animale, cu trup de cal şi bust de oameni. Comportarea lor la nunta lui Piritou, regele lapiţilor, la care au fost invitaţi, este un episod memorabil din mitologia greacă: ei au pus atunci stăpânire pe tânăra soţie şi pe ceilalţi invitaţi, şi au provocat astfel unele înfruntări pe viaţă şi pe moarte. Au fost învinşi însă de lapiţi, ajutaţi de Tezeu şi izgoniţi pentru totdeauna din Tesalia. (Lupta aceasta este cunoscută cu numele de centauromachie.) Au mai fost învinşi altă dată de Heracles. Sunt demne de a fi reţinute numele a doi centauri: Chiron şi Nexus. Centaurii întruchipează forţa umană şi animală, unită într-o singură creatură.
Sus In jos
http://anime4ever.wikiforum.ro
Continut sponsorizat





Ce creatura mitologica esti ? Empty
MesajSubiect: Re: Ce creatura mitologica esti ?   Ce creatura mitologica esti ? Empty

Sus In jos
 
Ce creatura mitologica esti ?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce fluture esti?
» Cat de crazy esti?
» Ce animal esti
» Cu ce tip de persoana esti compatibil(a)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Senzual Touch :: Diverse :: Quiz-uri-
Mergi direct la: